Blog

Přírodní mandlový olej jako tajný zdroj krásy

Mandlovníku, který připomíná stromy našich meruněk či broskví, se daří v oblastech Itálie, Španělska, Maroka i na Blízkém východě. Již v minulosti byly mandle ceněnou součástí stravy, protože pomáhaly pokrýt denní potřebu bílkovin a zdravých tuků. Bohaté je i zastoupení vlákniny, vitamínů E a skupiny B. Pokud trpíte nedostatkem některých minerálů, měli byste vědět, že mandle jsou zdrojem draslíku, hořčíku, vápníku, železa, fosforu, mědi a zinku.

Lisováním semen mandloně je získáván i mandlový olej, který je jeden z nejcennějších rostlinných olejů. Jeho složení má nejblíže lidské pokožce, nevyvolává alergické reakce, rychle se vstřebává, neucpává póry a nezanechává pocit mastnoty. Je lisovaný za studena ze suchých pecek sladkých mandlí, čímž se zachovává jeho vysoká bioaktivita. Obsahuje vysoký podíl bioaktivních látek - nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A, E a minerály draslík, vápník a hořčík, čímž je vhodný téměř pro všechny typy pleti - zvláště na suchou, citlivou se sklonem k zarudnutí, svědění, olupování, popraskání až po stárnoucí pokožku. Podporuje přirozenou hloubkovou hydrataci, vitalitu pleti, působí proti škodlivým vlivům prostředí a preventivně bojuje proti tvorbě vrásek. Je tak multifunkční, že pomáhá téměř při všech nedokonalostech našeho těla.

Společnost CALENDULA pro Vás z mandlového oleje připravila Výživný mandlový krém s vysokým obsahem zvláčňujícího přírodního mandlového oleje. Přípravek účinně zjemňuje a regeneruje pokožku, dodává jí propmašťující a výživné látky. Ochraňuje pleť před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Při  pravidelném používání viditelně omezuje projevy předčasného stárnutí a tvorbu vrásek. Je také ideálním přípravkem pro zklidnění a ochranu pokožky po depilaci.

Co znamená Calendula? / Proč Calendula?

blog

Calendula je latinské pojmenování pro měsíček lékařský. Mezi našimi domácími léčivými rostlinami zastává měsíček lékařský významné místo, jeho léčivé vlastnosti lidé znají již mnoho let. V lidovém léčitelství se sbírala a používala celá rostlina s květy, stonkem a listy, které se využívaly pro léčení různých druhů nemocí. Měsíček pročišťuje krev, upravuje krevní oběh a rychle hojí těžké a bolavé rány. Měsíčková mast rychle pomáhá i při zánětech cév, nevyléčitelných vředech, omrzlinách a popáleninách. Kromě toho výtažky z měsíčku mají příznivé účinky na kůži i při zánětlivých procesech, měsíček podporuje regeneraci pokožky. Můžeme ho užívat bez obav dlouhodobě. Kromě těchto léčivých vlastností má i jiné, jako například, že poskytuje včelám nektar i pyl. Měsíček lékařský je jednoletá bylina s bohatě větvenou lodyhou a podlouhlými listy. Dosahuje výšky asi 70 - 80 cm. Květy jsou až 8 cm velké a mají žlutou nebo oranžovou barvu, přes noc se zavírají. Kvete od června do pozdního podzimu. Sbírá se květ.


Společnost Calendula, která vyrábí originální přírodní kosmetiku, se nachází v oblasti Severního Spiše a Pienin, kde mělo pěstování měsíčku tradici. Právě proto měsíček tvoří důležitou součást několika produktů společnosti Calendula, co bylo důvodem pojmenovat společnost stejným názvem, jako nese tato významná rostlina. V současnosti Calendula vytvořila celou řadu produktů využívajících výtažky z měsíčku lékařského. Nejvhodnější pro denní používání jsou hlavně denní a noční krém s měsíčkem na ošetření pleti, měsíčkový krém na ruce, pleťové mléko a pleťové tonikum s obsahem výtažku měsíčku lékařského.